• Menu
  • Korutany Oficiální turistický portál

Panoramatická stezka Jižní Alpy

Celkem 20 denních etap, 286 kilometrů a 17 700 výškových metrů - to je Panoramatická stezka Jižní Alpy v číslech. Dálková pěší trasa vychází z Thörl-Maglernu na italské hranici směrem na východ přes Wurzenpass kolem majestátního Mittagskogelu až k vrcholu Hochstuhl a pokračuje sestupem do kouzelného údolí Bodental a k soutěsce Tscheppaschlucht. Stezka vás zavede k mohutným severním stěnám a výjimečným vyhlídkovým místům s krátkým odbočením směrem na jih ke Slovinsku a poté přes zelené pastviny na Saualpe k nejvyššímu bodu trasy, vrcholu Zirbitzkogel. Rozmanité etapy směřují k impozantním vápencovým skalám a zeleným alpským loukám. Můžete se těšit na fantastické výhledy na Savinjské a Julské Alpy i na hlavní alpský hřeben.

V srdci Karavanek

Etapy 10 až 14 patří v rámci Panoramatické stezky k těm nejhezčím. Cesta vychází od Eisenkappler Hütte a pokračuje slunnými pasážemi pod Hochobirem do Bad Eisenkappelu. Poutníky na trase doprovází malebné lesy, zelené pastviny a nádherné výhledy. Trasa se klikatí kolem tyrkysově modré vody v soutěsce Kupitzklamm a tajemné jeskyně Potocnik až k východní baště pohoří Karavanky. Z majestátního horského hřebenu pozvolna sestupujete do překrásného údolí Jauntal, kde se v muzeu Wernera Berga můžete vydat poznávat jihokorutanskou kulturu.

Historie, kam se podíváš

Na každém kroku se setkáte s místními obyvateli, kteří hovoří několika jazyky. Často také natrefíte na historky o bývalé hraniční oblasti s Jugoslávií. Region je výjimečný nejen díky historii kultur na rozhraní Friaulska, Slovinska a Korutan, ale v minulosti byl rovněž silně ovlivněn hornictvím. Rustikální horské chaty a útulné hostince srdečně vítají turisty výtečnými specialitami z alpsko-jadranského prostoru.

Dojmy, které se nezapomínají

Panoramatickou stezku Jižní Alpy lze projít celou, po částech, nebo jednoduše po jednotlivých etapách. S podporou Trail Angels, kteří vedou oficiální informační a rezervační centrum, se túra dá organizovat na míru přesně podle vašich potřeb. Mimo vyšlapané stezky najdete klid, energii a svobodu. Po cestě stále cítíte přítomnost kulturní historie pohraničního regionu. Každý den vás znovu překvapí nové zajímavé zážitky a setkáte se s lidmi, kteří zůstanou ve vašich vzpomínkách.

Panoramatická stezka Jižní Alpy v číslech

Délka:

286 kilometrů

Výškové metry:

17 700 výškových metrů, nejvyšší bod 2 389 vm

Počet etap:

20 etap o délce 2,5 až 7 hodin

Stupeň obtížnosti:

snadná až obtížná (v závislosti na etapě)

Zvláštnost:

slunná strana dálkových pěších túr, nekončící putování od Korutan do Slovinska

Výchozí/cílový bod:

od Thörl-Maglernu až k Zirbitzkogelu

Další informace:

Turistický portál:

Panoramaweg Suedalpen

Tourismusregion Klopeiner See – Südkärnten – Lavanttal

KSL Tourismus Marketing GmbH
Schulstraße 10
A - 9122 St. Kanzian am Klopeiner See

+43 42 39 2222
info@suedkaernten.at 
www.suedkaernten.at/

Hledat & rezervovat ubytování!
Hostitelé Natur Aktiv v Korutanech

Ubytování

 Túry/Mapy

Kontakt

Kärnten Card

Příjezd