• Menu
  • Korutany Oficiální turistický portál

Dobrodružné zážitky při zdolávání vrcholů na Nockbergském trailu

Nockbergský trail je první celoroční trail v Rakousku, který lze rezervovat online. Tato dálková turistická trasa vede krásnou přírodou přes zelené horské vrcholy pohoří Nockberge. Osm denních etap vychází z Katschbergu a zavede vás přes alpské regiony Innerkrems, Turracher Höhe, Falkert a Bad Kleinkirchheim až ke třpytícímu se břehu jezera Millstätter See. Tento vysokohorský trail je velmi všestranný a nadšené příznivce pěší turistiky doprovodí až do srdce stejnojmenného biosférického parku.

Biosférický park UNESCO

Oblast v okolí pohoří Nockberge byla v roce 2012 organizací UNESCO prohlášena za biosférický park. Území o velikosti přes 1 500 km² se rozprostírá ve třech spolkových zemích - Korutanech, Salcbursku a Štýrsku. V sousedství hor, jejichž historie sahá stamiliony let do minulosti, se stále ještě klade velký důraz na udržitelné zemědělství a staré tradice. Generace po generaci pečlivě udržuje cennou kulturní krajinu, kterou protíná náš trail.

TIP
Biosphaerenpark Nockberge Natur Aktiv
TIP

Lanovkou až nahoru

Trasy Nockbergského trailu jsou vhodné jak pro zkušené turisty, tak pro pohodové výletníky. Díky lanovkám můžete ušetřit síly a rychle a bez námahy zdolat nejeden výškový metr.

Alpské wellness a jezerní spa

Etapy Nockbergského trailu jsou navíc spojené s komfortem útulných hotelů, kde po náročném dni trávíte příjemný večer při odpočinku a relaxaci.

Alpské wellness v Bad Kleinkirchheimu je jedinečné. V termálních lázních Thermal Römerbad a Familien- & Gesundheitstherme St. Kathrein načerpáte novou energii po celodenních túrách.

V plovárně 1. Kärnten Badehaus v Millstattu strávíte večer plný relaxace a pokud se chcete úplně ponořit do jezerních zážitků, doporučujeme vám během vycházky do zátoky podniknout výlet veslicí k panenskému jižnímu břehu.

Nockbergský trail v číslech

Délka: 

128 kilometrů

Výškové metry:

max. 2 336 m

Počet etap:

osm denních etap o délce tři až sedm hodin

Stupeň obtížnosti:

mírný

Zvláštnost:

požitky a turistika

Výchozí/cílový bod:

Katschberg - Millstätter See

Další informace:

Turistický portál:

Nockberge Trail

Millstätter See - Bad Kleinkirchheim - Nockberge Tourismusmanagement GmbH

Kaiser-Franz-Josef-Str. 49
A - 9872 Millstatt am See

+43 4766 3700
info@mbn-tourismus.atwww.millstaettersee.com
www.badkleinkirchheim.atwww.nockberge.at 
 

Hledat & rezervovat ubytování!
Hostitelé Natur Aktiv v Korutanech

Příběhy


Ubytování

 Túry/Mapy

Kontakt

Kärnten Card

Příjezd