Vlakem a na kole

ÖBB v Korutanech funguje jako spolehlivý logistický partner pro příznivce cyklistiky. Svou nabídku služeb pro cyklisty na mnoha úsecích masivně rozšiřuje o atraktivní spojení. Kromě vlaků Tauern-, Petzen-, Gailtal- a Micotra-Sprinter bude letos v provozu také Karawanken-Sprinter. Plánujete výlet vlakem? Zvolte službu Bahn & Rad a procestujte celé Korutany i alpsko-jadranský region. Vydejte se na cestu vlakem a objevujte hory, jezera a Jadran. Neuvěřitelný zážitek!

ÖBB Limpl
Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Micotra-Sprinter

ÖBB Limpl
Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Tauern-Sprinter

UNADJUSTEDNONRAW
Karawanken-Sprinter Genussradtour

Karawanken-Sprinter

Sam Strauss
Bahn und Rad - Radsprinter Hohe Tauern - Radbrücke Puch Weissenstein

Gailtal-Sprinter

Mapa sítě ÖBB Radsprinter Korutany

Netzplan Radsprinter Kaernten ÖBB

Micotra-Sprinter

Micotra-Sprinter dvakrát denně spojuje Villach a Udine, o víkendu také z Terstu a zpět. Trasa vede podél cyklostezky Alpe Adria. V létě o víkendech jezdí další vlaky z Villachu do Tarvisia, kde se nachází přímé spojení na vlaky Trenitalia. Ve všech vlacích je možné převážet kola. Informujte se o odjezdech vlaku Micotra-Sprinter.

Freizeit-Radsprinter Hohe Tauern

Tauern-Sprinter

Tauern-Sprinter spojuje Villach (odjezd 9:05) a národní park Hohe Tauern (nádraží Mallnitz Obervellach; příjezd 10:08), respektive Mallnitz Obervellach (odjezd 16:24) a Villach Hbf (17:22 Uhr) se zastávkou ve Spittal-Millstättersee v těchto dnech: Sobota, neděle a státní svátek od 4. dubna 2022 a denně od 9. července do 11. září 2022.

Vlak je vybavený vozem s více než 200 místy pro kola a během hodiny zaveze cestující z Villachu do Mallnitzu s jednou zastávkou ve Spittalu. Tam jsou k dispozici návazná vlakové spojení do různých korutanských údolí a měst - Hermagor, Klagenfurt, Rosenbach, Feldkirchen a další. Zpět do Villachu se z Mallnitzu dostanete na kole po kvalitních cyklostezkách vedoucích přes Mölltal a Drautal, nebo se po pěší túře v národním parku znovu vrátíte vlakem.

Naplánujte si svůj výlet přímo prostřednictvím turistického portálu Korutany a nezapomeňte navštívit návštěvnické centrum v Mallnitzu. Určitě nebudete litovat.

Karawanken-Sprinter Genussradtour

Karawanken-Sprinter

Okruh tří zemí. Okruh tří zemí je dokonalá nabídka pro letošní léto. Vlakem nebo na kole z Villachu do Tarvisu, odtud po bývalé císařsko-královské železniční trase a Sávské cyklostezce přes Kranjskou Goru a Jesenici a nově zřízeným cyklovlakem zase zpět do regionu Villach/Faakersee. Tři země, dvě vlaková spojení (Villach-Tarvis a Villach-Jesenice), jedna cyklostezka. Vlaky z Villachu do Tarvisu (a zpět) jezdí 4x denně, vlaky do Jesenice a zpět o víkendech 4x denně. Jízdní řád ÖBB

Z Villachu můžete do Tarvisu dojet také na kole po překrásné Gailské cyklostezce (R3). Železniční koleje vedou prakticky souběžně s cyklostezkou. Vlakové spojení Villach-Tarvis vám samozřejmě velmi usnadní cestu. Ve vlaku mezi Villachem a Tarvisem se nachází alespoň 120 míst pro kola. Podél trasy Villach-Tarvis vám doporučujeme návštěvu nádherně zrekonstruované zříceniny kláštera Arnoldstein.

Na trase z Tarvisu do Jesenice pojedete po už zmíněné Sávské cyklostezce. Je pojmenovaná po nejdelší slovinské řece Sávě. Na široké a pohodlné cyklostezce nenajdete téměř žádná stoupání. Vyplatí se udělat si zajížďku k jezerům Laghi di Fusine nebo navštívit pramen Sávy u hranic ve vesnici Rateče. Příznivci zimních sportů by si neměli nechat ujít výlet k jednomu z nejimpozantnějších skokanských můstků na světě v Planici. Do Kranjske Gory dojedete asi za hodinu. Určitě se zastavte na oběd v jedné z mnoha restaurací s výbornými slovinskými specialitami.

Z Kranjske Gory pojedete mírně z kopce do Jesenice (vzdálenost 24km). Prohlédněte si staré tržiště „stara Sava“, kde se v muzeu dozvíte, jak žili horníci před sto lety. Zpět do Villachu jezdí vlak 4x denně přes tunel pod pohořím Karawanken. Stejně jako trasu Villach-Tarvis můžete část úseku Jesenice (z Rosenbachu)-Villach zdolat po Drávské cyklostezce přes St.Jakob a Rosegg.

Bahn und Rad

Gailtal-Sprinter

Gailtalská cyklostezka R3 z Kötschach-Mauthenu do Villachu. Gailtalská cyklostezka za svůj název vděčí stejnojmenné řece Gail. Trasa vede z Kötschach-Mauthenu přes Nötsch do Villachu, měří 90 kilometrů a nese označení R3. Informace a jízdní řád "Rail & Bike".

Ke Gailtalské cyklostezce vás snadno a pohodlně dopraví vlak "Gailtalsprinter" na trase S-Bahn Kärnten Linie S4. Výchozím bodem vyjížďky bude Hermagor. Po příjezdu na nádraží v Hermagoru se už po několika metrech napojíte na výborně značenou cyklostezku. Nejprve prochází přes "Burgermoos", což je impozantní rašeliniště, a poté vede kolem devátého největšího jezera v Korutanech Pressegger See do Untervellachu. Odtud se trasa klikatí překrásnou lužní krajinou do Vorderbergu a poté kolem řeky Gail přes sesuvnou oblast "Schütt" na úpatí Dobratsche směrem k Villachu. Tento úsek cyklostezky je ideální pro rodiny s dětmi a amatérské cyklisty. Trasa Kötschach-Mauthen-Villach je přibližně 90 km dlouhá.

Bahn und Rad - Radsprinter Hohe Tauern - Radbrücke Puch Weissenstein

Video: Rekreační a cyklistický sprinter Hohe Tauern

YouTube Video

The content of YouTube Video would be displayed here. By loading YouTube Video, you accept privacy policy of YouTube Video.

Would you like to accept additional cookies and load external content automatically: open the cookie dialog.