Korutanské cyklistické akce

Sites
Bookmark this page

Jezero Wörthersee bez aut
duben 2023

Využijte tuto příležitost k aktivitám na čerstvém vzduchu nebo výletu na kole s přáteli, ale také pro návštěvu restaurací u jezera. Náš tip: bikerská vesnička v Klagenfurtu s živou hudbou, programem pro děti, občerstvením a tombolou. Nezapomeňte si přilbu na kolo nebo brusle!

 Získejte více informací

Jezero Ossiachersee bez aut
květen 2023

Vedle dnu bez aut u Wörthersee je akce "Ossiacher See bez aut" druhá největší svého druhu v Korutanech. Délka trasy: 27 kilometrů, resp. 42 kilometrů kolem Ossiacher See a Feldkirchenu. Tip pro unavené a pohodářské cyklisty - jízda lodí po Ossiacher See. Nezapomeňte si cyklistickou nebo bruslařskou helmu!

 Získejte více informací

Tour de Kärnten
27. května - 1. června 2023

Etapový závod pro každého. Tour de Kärnten se každoročně v květnu koná pod záštitou korutanského cyklistického idolu Petra Wrolicha. Etapový závod pro každého se organizuje podle vzoru Tour de France a Giro d´Italia a je určený pro motivované silniční cyklisty, kteří se chtějí se stejně smýšlejícími měřit na „rovinatějších“ etapách, příjezdech do hor a horských průsmycích. Základní údaje: šest dnů, délka 400 kilometrů, přibližně 8 000 metrů převýšení, časovka jednotlivců a horská časovka.

 Získejte více informací

Korutanský cyklomaraton
Bad Kleinkirchheim
4. června 2023

4. června se pojedou dvě trasy přes Nockberge a představí se zcela nový koncept - čas se bude měřit pouze při stoupání. Tím se vyhnete hektickým přejezdům mezi horami a při sjezdu.

 Získejte více informací

Ironman Austria
18. června 2023

Proč je závod Ironman Austria tak výjimečný? Je to zvláštním propojením mezi diváky a sportovci, které s sebou přináší střídavé nadšení a symbiózu pocitů. Asi 3000 triatlonistů z 60 zemí se postaví výzvě. Start je v 06:40 hodin v Klagenfurtu u asi 22 stupňů teplého Wörthersee, kde se sportovci musí 3,8 kilometrů prát s vlnami na jezeře. Pak následuje 180,2 kilometry dlouhý cyklistický úsek malebnou korutanskou krajinou hor a jezer (1680 metrů převýšení), než se sportovci nakonec dostanou k maratonu kolem jezera a přes historické centrum Klagenfurtu. Do cíle se vbíhá v Ironman City v Klagenfurtu u Wörthersee.

 Získejte více informací

Fuga300
23. - 25. června 2023

Pro každého silničního cyklistu je 300 km vysněná meta. Ale jen hrstka z nich tuto trasu skutečně zdolala.

 Získejte více informací

lake 2 lake challenge
červenec 2023

června 2023 začíná úžasné dobrodružství pro silniční kola. Bude to opravdová výzva! LAKE2LAKE vede od jezera Walchsee až k Wörthersee. Po trase vás čeká 306 kilometrů v týmu, silnice Großglockner Hochalpenstraße a celkem 4230 výškových metrů – překonejte sami sebe a staňte se členy klubu 300. Pomůžeme vám s výběrem trasy, nabídneme špičkovou podporu a kompletní balíček služeb.

 Získejte více informací

Vrchol Nassfeld Mountain Bike Peak
červenec 2023

KTM Mountain Bike Challenge 2023 má nové místo konání: Nassfeld. Přeshraniční maratonský MTB závod měří 60 km a 2450 km. Odráží Nassfeld a jeho širokou nabídku BIKE World v rozmanitém terénu a působivých horských panoramatech. Každý finalista může slavit s jistotou. Nassfeld Pramollo HERO patří ke špičce MTB scény v regionu.

 Získejte více informací

Internationale Alpe Adria Tour
12. - 15. srpna 2023

Mezinárodní závod Alpe Adria Tour je největší rakouská juniorská akce v silniční cyklistice, která se koná v širším okolí Klagenfurtu. Okruh zahrnuje čtyři etapy a končí na náměstí Klagenfurt Ring. Mladí cyklisté ze 13 zemí soupeří v juniorských kategoriích U13 ve vrchařské soutěži, individuální časovce a dvou silničních závodech.

 Získejte více informací (Video)

Trailové a testovací dny Weissensee
září 2023

Milovníci cyklistiky se mohou těšit na pestrý program, vyzkoušet si nejnovější kola, zdokonalit svou techniku s pomocí profesionálů a zažít tak traily u jezera Weissensee zcela novým způsobem: Trail & Test Days u jezera Weissensee k tomu nabízejí ideální příležitost.

 Získejte více informací

JEROBOAM 300
Austria Gravel Challenge
září 2023

Na třech trasách o délce 75 až 300 km se na gravel biku nebo horském kole můžete stát součástí celosvětové bikerské série JEROBOAM. Dechberoucí úseky, slow food a řemeslné pivo v regionu Wörthersee a Villach, ale také legendární 300 km dlouhý okruh vedoucí od jezer přes horské pasy a pastviny nedotčenou a impozantní přírodou v hraničních regionech Slovinska, Itálie a Korutan.

 Získejte více informací