Logo

Región Wörthersee – Rosental

Dve očarujúce miesta – údolie Rosental s nedotknutou prírodou, ktoré vás nabáda na rôzne aktivity, a zasnené a pôsobivé jazero Wörthersee.

Wörthersee

V zime pri jazere Wörthersee plynie čas inak. V okolí „najobľúbenejšieho kúpaliska v Rakúsku“, vyhľadávaného letného cieľa a rušného centra aktivít, vládne príjemný pokoj. Vďaka mnohým aktivitám a ponukám v obciach Velden, Pörtschach, Maria Wörth a Klagenfurt a pri vyhliadkovej veži Pyramidenkogel sa môžu návštevníci počas adventu naladiť na Vianoce. Jednotlivé lokality sú ľahko dostupné autobusom alebo loďou. Najbližšie lyžiarske stredisko Gerlitzen je známe ako slnečná terasa Korutánska a radovánky na svahoch si tu môže užiť celá rodina. S kartou Wörthersee Plus Card Winter získate širokú ponuku zliav a tipov na výlety, túry so sprievodcom a i. Náš tip: návšteva kúpeľného domu Kärnten Badehaus Werzer's v Pörtschachu s nezabudnuteľnou scenériou hôr a jazier, ktorá vás ohromí aj v zime.  

Na brehu jazera Wörthersee, zahalenom do zimného závoja, očaria návštevníkov anjeli a hviezdy na vianočných trhoch v obciach Velden, Pörtschach, Maria Wörth a na rozhľadni Pyramidenkogel. Vôňa Vianoc vás pozýva zastaviť sa a oddýchnuť si medzi romantickými stánkami s miestnymi remeselnými výrobkami a špecialitami.

Rosental

Len niekoľko kilometrov od Wörthersee sa nachádza región Carnica Rosental, ktorý sa stal obľúbeným výletným cieľom a dovolenkovou destináciou pre rodiny s deťmi. Odtiaľ pochádza aj známa korutánska včela. Bodental je na čele rebríčka obľúbenosti. Majestátne vrcholy pohoria Karawanken poskytujú úžasnú kulisu pre skitouring, sánkovanie, beh na lyžiach, pešiu turistiku, výšľapy na snežniciach a prvé zoznamovanie sa s lyžami. Ďalším dôvodom prečo stráviť zimnú dovolenku v tomto regióne je, že sa takmer vždy nachádzate nad hranicou hmly a môžete sa nechať rozmaznávať v tradičných hostincoch s regionálnymi špecialitami. Náš tip: prechádzka k jazeru Meerauge (Morské oko).  

Všetky ubytovania v Korutánsku - záruka najlepšej ceny

Region Wörthersee-Rosental Tourismus GmbH
Villacher Straße 19
9220 Velden am Wörthersee
+43 4274 38288
info@woerthersee.com
www.woerthersee.com