Logo

Millstätter See – Bad Kleinkirchheim – Nockberge

Rozmanitý región so širokou ponukou voľnočasových aktivít, kde sa môžete venovať zimným športom, užívať si wellness alebo gurmánske špeciality.

Millstätter See

Ak sa ubytujete v okolí jazera Millstätter See, môžete každý deň na lyžiach stráviť v inom špičkovom stredisku. Na výber máte Bad Kleinkirchheim, Katschberg, Nassfeld, Mölltaler Gletscher alebo Sportberg Goldeck. Východiskovým bodom sú obce v blízkosti jazera, odkiaľ sa do cieľa dostanete za 30 minút. Magické slovíčko pre radovánky na lyžiach znie: lyžiarsky kolotoč. Top skipas vám otvorí cestu do 30 najkrajších lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom Tirolsku. Tajný tip: „bivak pod hviezdami“ a kúpeľný dom Kärnten Badehaus v Millstatte

Bad Kleinkirchheim

Či už sa rozhodnete pre termálne kúpele (Römerbad, Kathreintherme), lyžovanie, snowboarding, bežecké lyžovanie, sánkovanie alebo túru na snežniciach, zistíte, že zima v Bad Kleinkirchheime je taká rozmanitá ako želania a požiadavky návštevníkov. Vďaka pestrej ponuke si prídu na svoje rodiny s deťmi, ale aj nároční športovci či zasnení pôžitkári. Okrem toho sa tu nachádza 23 útulných chát s vynikajúcou regionálnou gastronómiou. Len kúsok odtiaľto sa nachádza obec Feld am See a jazero Brennsee, kde môžete korčuľovať pod holým nebom. 

Nockberge

Krajina v okolí pohoria Nockberge patrí k najstarším v Európe. Ľudia a zvieratá tu žijú v harmónii už celé stáročia. Dôkazom toho je udržateľný cestovný ruch a jedinečné kulinárske špeciality tohto regiónu. Nájdete tu štyri lyžiarske strediská Turracher Höhe, Falkert a Hochrindl, hustú sieť bežkárskych tratí, atraktívne skialpové trasy, mnoho kilometrov zimných turistických chodníkov a jazerá s prírodnou ľadovou plochou, ktoré vás v zime zlákajú na korčuľovanie pod holým nebom. V okolí pohoria Nockberge sa skrátka nikdy nebudete nudiť. Náš tip: skitouring na Nockbergskom traile a návšteva regionálnych hostincov. 

Všetky ubytovania v Korutánsku - záruka najlepšej ceny

Millstätter See - Bad Kleinkirchheim - Nockberge Tourismusmanagement GmbH
Kaiser-Franz-Josef-Straße 49
AT - 9872 Millstatt am See
+43-4766-3700
info@mbn-tourismus.at 
millstaettersee.com I badkleinkirchheim.at I nockberge.at