Traily v regionech

Bike Kaiserburg

Rossalmhüttentrail

 390 metrů převýšení down; 2,8 kilometrů. Přírodní trail se střední obtížností začíná na Rossalmhütte ve výšce 1900 merů pod horní stanicí Kaiserburg a končí na Feldpannalm. Ve spojení s trailem T20 vede podél celého toku potoku Feldpannbach.

Slowtrail Mirnock

Mirnockriesen-Trail

805 metrů převýšení down; 2,7 kilometrů. Velmi náročný trail s částečně velmi strmými úseky. Místy na nezpevněném kamenitém podkladu, který se střídá s kořenitými úseky.

Nockbike

Bachwegtrail

480 metrů převýšení down; 3,1 kilometrů. Malebný trail podél potoku Felpannbach s pestrou vegetací. Charakteristika terénu: horní část je úvozová cesta s nezpevněným kamenitým podložím. V dolní části pak následují louky a les a některé úseky se střídají s oblázky a vlhkým podložím.

Biken am Weissensee

Weissensee traily

Turistický region Weißensee díky novému trailu znovu dokazuje svou kompetenci v bikingu. Na 3,2 kilometrech čekají převážně přírodní a minimálně upravené úseky - tedy žádné extrémně příkré srázy, ale hodně prudkých zatáček a mnoho tables. K tomuto technicky náročnému trailu se začátkem na Naggleralm se pohodlně dostanete lanovkou. Při sjezdu dolů vás ani na okamžik neopustí strhující výhled na jezero.

AreaOne Downhill in der Region Villach

areaone - Villach

Cvičný terén pro MTB areaone je tu pro bikery a všechny, kteří se jimi chtějí stát. Korutany jsou bohatší o další bikerskou atrakci. V létě 2016 se areaone na Kumitzbergu ve Villachu otevřela jako první cvičný terén pro horská kola v Korutanech. Jsou tu vítaní jak začátečníci, tak opravdoví profíci - na výběr máte tři různé úrovně obtížnosti. Rozpětí sahá od lehkého trailu na zahřátí přes obtížný balanční úsek až po skok přes pětimetrový gap. Nedá se to přeslechnout - zábava a jedna výzva za druhou jsou zaručené pro všechny výkonnostní třídy. Šest různých cvičných trailů má délku mezi 100 a 400 metry a navíc je tu zvláštní cvičná plocha pro trénink techniky jízdy. Návštěva areálu je zdarma a kdo bude chtít, může si na stránkách www.ride.company rezervovat vedené kurzy techniky jízdy."

Kopeintrail

Kopein Trail - Faakersee

Korutanská bikerská scéna je bohatší o další atrakci. Nový Kopein Trail u jezera Faaker See je novým oblíbeným místem pro zkušené a dobrodružné bikery. Je to pestrých 1,8 kilometrů. V obou prvních úsecích vede okruh po krásném singltreku přes les, ve třetí části dojde na adrenalinovou jízdu se skoky, vlnkami a klopenými zatáčkami. Podařený závěr této túry je zastávka v jedné z nedalekých restaurací a/nebo podle ročního období skok do osvěžující vody ve Faaker See. Protože těšení samotné už je zábava, za pár týdnů se otevírají v bezprostřední blízkosti další dva traily.

Nockbike

Alter Almweg

Velmi atraktivní trail z hor k jezeru s krásným panoramatickým výhledem. Túra začíná přímo na Feldpannalm v nadmořské výšce 1500 m a vede k Mautstelle (1000 m nad mořem). Trail z větší části probíhá lesem, je technicky náročný, kořenatý a zčásti kamenitý. Je to přímá nekompromisní úvozová cesta. Údaje: 2,8 km, 500 m převýšení down (až do údolí celkem 5,8 km, 750 m down) Stupeň obtížnosti: červený/černý (S 2).

Lake.bike Samonigg Trail Region Villach

Samonigg-Trail

Samoniggův trail V létě 2017 byl na úpatí pohoří Karawanken poblíž známého hradu Altfinkenstein oficiálně otevřen Samoniggův trail. Na začátku trailu se vám otevře překrásný výhled na korutanská jezera, především na Faakersee. Po technicky poměrně náročném začátku následuje asi 3 km dlouhý pozvolný trail. Trail zakončíte ve vesnici Latschach am Faakersee.

Flow Country Trail Petzen

Petzen Thriller

„Petzen Thriller“ - v roce 2017 byl na vrcholu Petzen dokončen trail, který je nesrovnatelný s Flow Country Trailem - je to prostě Thriller! Vychází vstříc spíše potřebám opravdových profíků na downhill a technicky je podstatně náročnější.

Biking Nassfeld

Single traily Nassfeld

Single traily jsou třešničkou na dortu – alespoň pro všechny milovníky jízdy na horském kole. 4 letní lanovky v Nassfeldu a u Weissensee vám pomohou při převozu kola „uphill“. Nassfeld vás přesvědčí zejména svou nabídkou různých single trailů.

FlowTrail TurracherHoehe Kornocktrail

Trail Area Turracher Höhe

7 km dlouhý přírodní flow trail Kornock (úroveň obtížnosti modrá, 400 vm) se klikatí přes zvlněný terén, sjízdné doubles, klopené zatáčky a dřevěné lávky k dolní stanici lanovky Kornockbahn. Díky nádherným výhledům na okolní Nockberge a Turracher See se na kole budete skvěle bavit. Bikerští začátečníci každého věku mohou sbírat první trailové zážitky na cvičných trailech přímo u dolní stanice lanovky společně s MTB průvodci a poté se na trailu Üwi u vleku na tréninkové louce (úroveň obtížnosti zelená/modrá, 600 m a 85 vm) připravit na flow trail Kornock.