Zimný wellness v Korutánsku

Zimná dovolenka v Korutánsku je ideálna pre aktívnych pôžitkárov. Na svoje si tu prídu nielen lyžiari, bežkári, korčuliari a priaznivci skitouringu. V Korutánsku čaká na milovníkov pokojnej dovolenky aj široká paleta možností relaxácie a oddychu. Blahodárna termálna voda, sauna na povzbudenie imunity a plavárne s nádherným výhľadom na korutánske hory a jazerá vás privedú na iné myšlienky a pomôžu rýchlo zabudnúť na každodenný zhon. Načerpať novú energiu pomôže aj ubytovanie s atraktívnymi zónami pre wellness a spa.  

bkk c gert perauer
Roemerbad Bad Kleinkirchheim

Roemerbad Bad Kleinkirchheim

c Therme StKathrein Gert Perauer
NockbergeRutsche Therme StKathrein

Therme St. Kathrein

Termálne kúpele s rôznym zameraním

Heslo regiónu zimných športov Bad Kleinkirchheim znie „zo zjazdovky do termálov“. Na výber máte hneď z dvoch termálnych kúpeľov. Príďte si rozmaznávať telo i dušu do kúpeľov Römerbad na ploche 12 000 metrov štvorcových. Na troch poschodiach sa nachádza viac ako desať rôznych sáun a z celého termálneho areálu je nádherný výhľad priamo na svahy, kde môžete pozorovať lyžiarov na zjazdovke Franza Klammera. V termálnych kúpeľoch St. Kathrein čaká na rodiny s deťmi najväčšia krytá vodná plocha v Korutánsku a najdlhší tobogan zo všetkých korutánskych termálnych kúpeľov. Termálna voda v kúpeľnom mestečku Bad Kleinkirchheim prispieva k zmierneniu príznakov alergických ochorení, migrény, vyskočených platničiek a reumatizmu. 

 

Do priestranného bazéna s termálnou vodou v akvaparku KärntenTherme vo Villachu sa na úpätí vrchu Dobratsch vlieva približne desať miliónov litrov termálnej vody s teplotou 29,9 °C denne. Miestny zážitkový areál je najmodernejší na juhu Rakúska. Nájdete tu obrovské tobogany, plavecký bazén, detskú zónu a zaujímavé ponuky SPA. 

Michael Stabentheiner; Kärnten Werbung
Wörthersee, Werzers, Badehaus

Werzers Badehaus

Badehaus Millstatt
Kärnten Badehaus am Millstätter See im Winter

Badehaus Millstätter See

c_Martin Hofmann_Badehaus Klopeiner See
Badehaus am Klopeiner See Schnee-Eventsauna

Badehaus Klopeiner See

Vodný raj

Celoročné kúpanie s wellness pri jazere Millstätter See ponúka Badehaus Millstätter See. Rezort sa nachádza priamo pri jazere a ponúka nádherný výhľad na prekrásnu okolitú prírodu a hory. V najrôznejších saunách, tepidáriu, soľnom parnom kúpeli a nekonečnom bazéne na ploche 60 metrov štvorcových a teplote 35 °C si vychutnáte pobyt pri jazere aj počas zimy. Ekologická konštrukcia areálu (pasívna stavba s fotovoltikou) je udržateľná a energeticky účinná. Aj vo vodnom raji, v jazernej plavárni Werzers Badehaus v obci Pörtschach am Wörthersee, môžete stráviť veľmi príjemné chvíle pri jazere aj počas zimy. Otvorené je každý deň pre hotelových hostí aj pre návštevníkov Day Spa. V južnej časti Korutánska si môžu hostia užiť kúpalisko pri jazere Badehaus Klopeiner See s nekonečným bazénom, štyrmi tematickými bazénmi a jednou jazernou saunou. 

Vyhrievané jazerné bazény

Ak sa chcete v korutánskych jazerách okúpať aj v zime, máte na to jedinečnú príležitosť. Nielen pri novoročnom plávaní v obci Velden am Wörthersee, ale aj vo vyhrievaných hotelových jazerných bazénoch v hoteli Kollers pri Millstätter See, v zámockom hoteli Schloss Seefels pri Wörthersee a v hoteli Hochschober pri jazere Turracher See v Turrachu môžete v zime spojiť jazerné wellness v príjemne teplej vode s úchvatným výhľadom na jazero. 
 

Vybrané wellness hotely so spa a/alebo jazernou saunou

Relaxáciu ponúkajú nielen vyhrievané jazerné bazény, ale aj mnohé wellness hotely s úžasným spa a jazernými saunami. Tu je len malý výber z nich: hotel Feuerberg v stredisku Gerlitzen vám v nekonečnom bazéne s dĺžkou 25 metrov naservíruje strhujúci výhľad na panorámu korutánskych hôr. Hotel Ronacher 5*S v kúpeľnom mestečku Bad Kleinkirchheim vás bude na ploche 4 500 m² rozmaznávať v úchvatnom saunovom areáli, piatich termálnych bazénoch a relaxačných oázach. Biohotel Daberer v údolí Gailtal už od roku 1978 zastáva ekologickú koncepciu a okrem nového wellness areálu ponúka aj dostatok priestoru na relaxáciu. V hoteli Enzian pri jazere Weissensee na vás čaká jedna z najkrajších jazerných sáun v Korutánsku. Dokonalý pokoj nájdete v hoteli Almwellness-Hotel Tuffbad v obci Lesachtal v nadmorskej výške 1 200 metrov. 

Rozmar prírody

Aj tá najkrajšia zima musí raz skončiť. V Korutánsku sa ale pred koncom zimy stane jedna zvláštnosť. Počas topenia snehu v oblasti Warmbad Villach vyviera Maibachl. Uprostred lesa neďaleko hlavného prameňa vznikli dve jazierka, v ktorých sa môžete pod holým nebom okúpať v termálnej vode s teplotou až 28 °C. Voda má liečivé účinky na kardiovaskulárne ochorenia a osteoporózu. V roku 2005 bol prameň Maibachl vyhlásený za prírodnú pamiatku.  

Region Villach
Maibachl in Warmbad Villach

Region Villach
Maibachl in Warmbad Villach

Ďalšie kryté bazény pre zimné vodné radovánky sa nachádzajú v mestách a obciach Spittal an der Drau, Heiligenblut, Kötschach-Mauthen, Mallnitz alebo St. Veit an der Glan. 
 

Weather today, 22. June 2024