Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp

Na južnej strane rakúskych Álp sú zjazdovky mimoriadne slnečné. O dôvod viac, prečo je Korutánsko ako destinácia zimných športov stále obľúbenejšie, predovšetkým u rodín s deťmi.

Slnkom zaliate svahy v kombinácii s dávkou južanskej pohostinnosti a gurmánskej korutánskej alpsko-jadranskej kuchyne, sú na zimnú dovolenku priam stvorené. Samozrejme sa množstvo slnečných lúčov dá vyjadriť aj v číslach. Korutánske lyžiarske strediská zaznamenávajú v zimných mesiacoch o 100 slnečných hodín viac ako destinácie severne od hlavného alpského hrebeňa. Merajú sa nassfeldskými zimnými slnečnými hodinami, umiestnenými priamo pri hornej stanici lanovky. 

Gerlitzen Skigenuss

Gerlitzen Alpe

Celý deň so slnkom v tvári a na lyžiach – tento zážitok môžete zažiť napríklad v stredisku Gerlitzen Alpe v srdci Korutánska. A v ďalšom lyžiarskom stredisku, Turracher Höhe, hosťom na slnečnom miestečku servíruje nápoje priamo na svahu služobník - Pistenbutler. Okrem toho si na mnohých korutánskych chatách môžete zadarmo zobrať opaľovací krém s optimálnym ochranným faktorom. Ten, kto chce slnečné lúče na svahu využiť naozaj naplno, by v žiadnom prípade nemal vynechať skorú rannú lyžovačku, Early Morning Skiing. Vo vybraných termínoch vás v stredisku Bad Kleinkirchheim bude dokonca sprevádzať aj olympijský víťaz, Franz Klammer.

DanielZupanc_Kaernten_Werbung
Moelltaler Gletscher Sonnenskilauf

Mölltaler Gletscher

Franz Gerdl
Familienskigenuss am Katschberg

Katschberg

Špičkové korutánske lyžiarske strediská ponúkajú ďaleko od masového turizmu ideálne podmienky na uvoľnenú zimnú dovolenku na svahu i mimo neho. Moderné pohodlné lanovky s vyhrievanými sedadlami, ako napríklad na Nassfelde alebo v Gerlitzene, náročné zjazdy na Turrachu a Katschbergu a najvyššie položené lyžiarske strediská Korutánska, ľadovec Mölltaler Gletscher/Ankogel a Grossglockner/Heiligenblut uprostred trojtisícoviek sú zárukou zasneženej zábavy až do jari. Menšie korutánske strediská v doline Lavanttal a pohorí Nockberge ponúkajú rodinnú lyžovačku na prehľadných svahoch. 

V Korutánsku platí heslo „jeden pre všetky“ so skipasom TOPSKIPass.

Skifahren in Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Ten je univerzálnym kľúčom ku všetkým korutánskym a východotirolským lyžiarskym strediskám. Popri tom sú v ponuke aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami. Vďaka nim si svoju zimnú zábavu pre malých i veľkých budete môcť užiť napríklad aj s kombinovanými vstupmi do kúpeľov Bad Kleinkirchheim, Ski for free Weissbriach alebo so skipasom zdarma pre deti do 14 rokov v lyžiarskom stredisku Goldeck.

Jarná lyžovačka

NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Sonnenskilauf

Nassfeld

Region Villach
Maibachl in Warmbad Villach

"Maibachl" Warmbad Villach

Kráľovnou športových disciplín pod zimným slnkom na južnej strane rakúskych Álp je lyžovanie      po slnkom zaliatych svahoch od polovice marca do konca zimnej sezóny. Veľkej obľube sa teší najmä v lyžiarskom stredisku Nassfeld, ktoré sa mení na najväčšiu slnečnú terasu v Alpách.  Aj v ostatných korutánskych lyžiarskych strediskách čakajú na hostí pohodlné ležadlá pod holým nebom – život na chatách a kulinárske umenie sa odohrávajú hlavne vonku. Zo zasnežených zjazdoviek sa môžete kochať jedinečným výhľadom do malebných zelených údolí, kde už absolvujú svoje prvé výjazdy cyklisti a milovníci golfu.

 

Jedinečný prírodný úkaz v kúpeľoch Warmbad Villach definitívne ohlasuje príchod jari. Neďaleko termálnych kúpeľov na úpätí vrchu Dobratsch začína pri topení snehu vyvierať prameň nazývaný Maibachl. V blízkosti hlavného prameňa sa uprostred lesa vytvorili dva bazény, v ktorých sa môžete pod holým nebom okúpať v termálnej vode s teplotou až 28 °C. Táto voda má liečivé účinky a pôsobí priaznivo pri srdcovo-cievnych ochoreniach a osteoporóze.