Alpské lyžování. Na dvou prkýnkách za zimní zábavou

Téměř nikde jinde neucítíte „chuť do života“ tak silně, jako v Korutanech. Dovolená na lyžích v nejjižnější rakouské spolkové zemi je rovnítkem pro aktivní zábavu a nerušenou radost ze života, široké a zasněžené sjezdovky na jedné straně a snowparky a strhující freeride arény na straně druhé.

Franz Gerdl; © Kärnten Werbung
Sonnenskilauf Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

DanielZupanc_Kaernten_Werbung
Moelltaler Gletscher Sonnenskilauf

Mölltaler Gletscher

Zupanc; NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren genießen

Nassfeld

Nemůžete si vybrat lepší kulisu pro svou dovolenou – proměnlivá horská příroda s nádhernými výhledy, mezi tím zamrzlá jezera a mírné zimní podnebí s velkým počtem slunečných dní. To vše jsou ideální podmínky i pro chvíle zimního štěstí mimo sjezdovky. Protože se Korutany nachází na trojmezí Rakouska, Itálie a Slovinska, je tu také znatelná chuť do života a kulinářský vliv alpsko-jadranského regionu.

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Nezáleží na tom, zda jste začátečníci, věční začátečníci nebo zkušení lyžaři - pokud se rozhodnete lyžovat v Korutanech, přijdete si zde opravdu na své. 30 lyžařských středisek v Korutanech a Východním Tyrolsku s více než 800 kilometry zasněžených a dobře upravených sjezdovek vám zaručí velkou rozmanitost. O nezapomenutelné chvíle na sněhu se v závislosti na chuti, náladě a náročnosti postarají vysokohorské sjezdovky ležící uprostřed třítisícových alpských vrcholů, ale i široké a pohodlné svahy pro rodiny s dětmi nebo sjezdovky s boulemi a halfpipes.

Zapomenout nesmíte ani na netknuté svahy, které představují ideální terén pro milovníky hlubokého sněhu a freeride. Sněhu bude v Korutanech určitě dostatek, a pokud náhodou spadne málo srážek, nejmodernější zasněžovací zařízení zajistí základ pro zasněžené sjezdovky od listopadu až do jara. V celoroční lyžařské oblasti Mölltalský ledovec navíc bude vše v provozu více než 300 dní v roce.

Ski vor 9 mit Franz Klammer

Franz Klammer

Během dnu na lyžích v Korutanech na vás nečekají pouze široké a bezpečné sjezdy, ale také velké i malé doplňky pro vaše pohodlí a dobrý pocit: útulné vleky s vyhřívanými sedačkami, infračervené sauny přímo na sjezdovce, komorník na svahu nebo taxi v podobě saní s koňmi. Máme i jeden tip pro skutečné požitkáře – slunečné lyžování pod teplým jarním sluncem. Co z lyžování v Korutanech dále dělá výjimečný zážitek? Možnost, vydat se v Bad Kleinkirchheimu ve vybraných termínech na sjezdovku s olympijským vítězem Franzem Klammerem. 

Nassfeld Ski Alpin

Nassfeld

Topskipas Gold Korutany-Východní Tyrolsko

Za cenově velmi výhodný pro zábavu na lyžích v Korutanech je považován Topskipas Gold Korutany-Východní Tyrolsko, ale i regionální skipasy a paušální nabídky s atraktivními službami v ceně. Abyste trochu ulevili rodinnému rozpočtu, můžete v závislosti na lyžařském areálu využít programy „Nassfeld Ski surprise“, akce „Sněhová vločka“, „Děti za 1 euro/den lyžování“, týdny lyžování a termálů nebo sněhuláckou permanentku.

Tourismusregion Katschberg-Rennweg
Katschberg Familienskifahren

Katschberg

Franz Gerdl; Kärnten Werbung
Skikurs auf der Heidi Alm am Falkert in den Nockbergen

Heidi-Alm Falkert

NLW Tourismus Marketing GmbH
Nassfeld Skifahren lernen

Nassfeld

Helmut RIER_Kaernten Therme Warmbad Villach
Die Kärnten Therme in Villach, Österreichs modernste Erlebniswelt

Více informací

Weather today, 22. June 2024