Koupání na samém jižním okraji Alp

Na slunný jih Rakouska láká návštěvníky ke koupání víc než 200 jezer s teplou vodou, která je většinou tak čistá, že se dá bez obav pít. Užívat si pohody a naprosto se uvolnit od všedního stresu tady jde úplně samo. Třpytivá voda, mírné jižní klima a nádherná krajina hor a jezer tvoří dokonalé podmínky pro relaxaci i aktivní odpočinek. V nejkrásnějších jezerních saunách Korutan se budete cítit dobře, i když zrovna nebudou panovat letní teploty.

Lázeňský dům Werzer's Badehaus

Budova pochází z roku 1895. Prošla celkovou rekonstrukcí v souladu s přísnými požadavky na památkovou ochranu. Výsledek rozhodně stojí za vidění. Dokonalé sladění tradiční lázeňské atmosféry s mnoha novinkami je zárukou, že si tady opravdu odpočinete a v příjemném prostředí načerpáte nové síly. Jezerní sauny s přímým přístupem k vodě nabízejí možnost intenzivního relaxování, k odpočinku a uvolnění vybízejí různé oázy klidu. Zvláštností je ohřívaný bazén v jezeře s teplotou vody 30 stupňů, díky němuž se mohou návštěvníci koupat v jezeře Wörthersee po celý rok. badehaus.werzers.at/

Relaxujte a užívejte si v prvním lázeňském domě v Korutanech

První lázeňský dům v Korutanech nabízí pocit hlubokého uvolnění, klidu a pohody přímo na břehu jezera, kterého si tak můžete užívat po celý rok. Jeho styl vychází z klasické architektury lázeňských domů 19. století a připomíná doby, kdy si letní svěžesti u korutanských jezer užívaly šlechtické rodiny ve svých feudálních vilách. Wellness na břehu jezera tady získává zcela nový význam. Zárukou toho, že se tady budete cítit opravdu dobře, je bohatý wellness a beauty program, speciální saunové rituály v jednotlivých saunách s borovicovým olejem nebo alpskými bylinkami a venkovní bazén s 35 stupňů teplou vodou, který je opticky propojen s jezerem. www.badehaus-millstaettersee.at 

KOLLERs Hotel
KOLLERs Hotel mit beheiztem See

KOLLERs

Adrian Hipp
Seesauna am Ossiacher See

Seehotel Hoffmann

Hotel Hochschober
Hotel Hochschober Aussenansicht

Hotel Hochschober

Österreich Werbung_Wolfgang Zajc
Wellness in Kärnten

Kircherer; Seehotel Enzian
Seehotel Enzian am Weissensee

Seehotel Enzian

Wellness na břehu jezer

Obzvlášť příjemné atrakce nabízí jezero Millstätter See – například svět wellness v hotelu Kollers****s. Můžete si třeba zaplavat ve vyhřívané vodě jezera, v klidu si utřídit myšlenky nebo si pod širým nebem užívat krásné okolní přírody a cítit se přitom jako v bavlnce. Lázně Seefischer SPA v romantickém hotelu Seefischer****s jsou opravdovým přístavem klidu, který udělá dobře celému tělu. Vnitřní a venkovní sauna s romantickou rybářskou saunou u jezera a dvě odpočívárny slibují naprosté uvolnění. Až neskutečně nádherný je výhled na hory také při koupání v jezeře Turracher See. Teplota vody ve vyhřívaném jezeře vhotelu Hochschober****s dosahuje v létě i v zimě příjemných 30 stupňů. 

Jezerní sauna v hotelu Seehotel Enzian, v níž se s láskou a citem snoubí atmosféra 30. let a pohodlí nového tisíciletí, se nachází přímo nad břehem jezera Weissensee. Nechte své myšlenky volně plynout v Strandhotel am Weissensee****s. Cesta od hotelu k nejvýše položenému jezeru v Alpách, v němž se dá koupat, zabere hostům necelou minutu. Přímo u jezera stojí na ploše 1 000 m² nová wellness oáza se saunami, jezerním a plážovým barem a několika prostorami pro lázeňské procedury a masáže. Dokonalé splynutí hotelu s jezerem. Do hotelu Brennseehof****s můžete na rodinnou dovolenou kombinující relaxaci a sportovní vyžití vyrazit v kteroukoli roční dobu. Hosté si tu užívají pohodlí v útulném a klidném pavilonu na břehu jezera. Nová jezerní sauna v hotelu Seehotel Hoffmann na břehu jezera Ossiacher See je ideálním místem relaxace. Teplo bio finské sauny a pohodlí odpočívárny s otevřeným krbem a přímým vstupem do jezera vám vynahradí každý závan chladnějšího vzduchu. Malý hotel Kärnten: Designový hotel se saunou u jezera Faaker See stojí na kůlech, které symbolizují lehkost, eleganci a klid. Místo, kde se aktivuje tělo, duše a duch. Wellness pro náročné. Nechte se hýčkat v jezerní oáze hotelu Villa Rainer****s, který těží ze své jedinečné polohy. Ať už budete relaxovat v některé z velkoryse pojatých odpočíváren nebo čerpat energii v sauně, výhled na jezero Wörthersee bude vždy nezapomenutelný.

Weather today, 22. June 2024