Golfový rok 2024 v Korutánsku

Sedem faktorov, vďaka ktorým sa golfová dovolenka pre vás stane nezabudnuteľným zážitkom.   

Golfisti netúžia len po dokonalom odpale a športových výzvach. Neustále tiež vyhľadávajú miesta, na ktorých si môžu užiť dlhšie údery a dokonalú hru. Ktoré kritérium je však rozhodujúce pre dokonalú golfovú dovolenku? Na základe rozsiahleho prieskumu sa ukázalo, že zásadnú úlohu zohráva sedem bodov: Názorne to vysvetľuje príklad Korutánska, ktoré je považované za raj golfistiek a golfistov na slnečnom juhu Rakúska. 

Golfen in Bad Kleinkirchheim
c_Gert_Perauer
Bad Kleinkirchheim

1. Kvalita a rozmanitosť dostupných golfových ihrísk

Veľa rôznych možností vyžitia a zábavy pri hraní golfu v Korutánsku ponúka 12 golfových ihrísk, z ktorých každé má svoj osobitný charakter a prináša špeciálne výzvy. Výnimočnú ponuku predstavuje cezhraničná golfová karta Alpe-Adria-Golf Card, s ktorou si môžete za jednotnú cenu zahrať na približne 20 najkrajších golfových ihriskách v Korutánsku, Slovinsku a Taliansku. Karta zahŕňa 3, 4 alebo 5 green fee (225, 290, 350 eur) a umožňuje vám zahrať si počas jednej dovolenky na golfových ihriskách hneď v troch krajinách. V Korutánsku sa do tejto spolupráce zapojilo 10 ihrísk. 

Hermitage Vital Resort direkt am See
Hermitage Vital Resort
Hermitage Wörthersee

2. Ubytovanie – pohodlie a blízkosť golfových ihrísk

Vďaka nezameniteľnému charakteru každého jedného ihriska a hostiteľom dokonale prispôsobeným potrebám golfistov v podobe partnerských hotelov bude golfová dovolenka v Korutánsku pre vás dokonalým bezstarostným pôžitkom. 40 partnerských hotelov sa snaží plniť želania milovníkov golfu ponukou atraktívnych balíčkov. V závislosti od vášho vkusu ponúkajú ubytovanie priamo pri jazere, priam ako vo sne v obklopení pôsobivej prírody alebo priamo na golfovom ihrisku. Vo väčšine hotelov nájdete kulinárske umenie a wellness na mimoriadne vysokej úrovni. 

Golfpark Klopeinersee
Zupanc_Golfpark Klopeinersee
Goldpark Klopeiner See

3. Ideálne ročné obdobie pre optimálne podmienky na hranie

Korutánsko, rakúska spolková krajina hraničiaca s Talianskom a Slovinskom, leží na južnej strane Álp. Tomu vďačí za nadpriemerne vysoký počet hodín slnečného svitu a dlhú golfovú sezónu. Na golfovom ihrisku Klopeinersee-Südkärnten trvá golfová sezóna, ak je v zime málo snehu, aj celý rok. 

Golfclub Dellach © Kärnten Werbung Fotograf Steinthaler
© Kärnten Werbung
Golfclub Dellach

4. Náklady na green fee, ubytovanie a stravovanie

Na jar a na jeseň máte v Korutánsku o dôvod viac, prečo siahnuť po golfovej palici. V rámci akcie „2 za 1“ môže hrať druhá osoba od začiatku sezóny do 30. apríla a na jeseň od 7. októbra 2024 celkom zadarmo. Atraktívne balíčky služieb ponúkajú aj partnerské hotely. 

Seen-Schleife Millstätter See
Kärnten Werbung_Gert Perauer
Millstätter See

5. Atraktívnosť destinácie vďaka pestrej ponuke voľnočasových aktivít

Dovolenka pri vode alebo golfová dovolenka? Dovolenka na horách alebo golfová dovolenka? Cyklodovolenka alebo golfová dovolenka?  V Korutánsku neexistuje žiadne buď, alebo. Skôr než sa postavíte na prvé odpalisko, môžete si užiť kúpanie v jazere či jazdu na bicykli. 

Osterjause mit Reindling
Steinthaler KaerntenWerbung
Osterjause mit Reindling

6. Kulinárske umenie – golfisti sú pôžitkári v každom ohľade!

Kulinárske umenie zohráva v Korutánsku osobitnú úlohu. Zo všetkých strán vás obklopujú kulinárske špeciality a povedomie o regionálnych produktoch. Výnimočná alpsko-jadranská gastronómia Korutánska sa v minulosti vyvinula pod vplyvom južných susedov Talianska a Slovinska. Určite by ste mali ochutnať miestne ryby, korutánske rezance, kysnutú bábovku „Reindling“, polievku „Kirchtagssuppe“ a tradičné občerstvenie „Kärntner Brettljause“. Cenné tipy na poznávaciu kulinársku cestu Korutánskom – či už v jednoduchom hostinci na vidieku alebo na terase pri jazere u vychýreného šéfkuchára – nájdete aj v sprievodcovi Slow Food Guide 2024, ktorý od konca marca ponúka agentúra Kärnten Werbung na www.kaernten.at/slowfoodguide/. Uvádza zoznam reštaurácií, horských chát, miestnych predajní a kulinárskych festivalov, ktoré sa oplatí navštíviť. 

golf9.jpg
© Kärnten Werbung

7. Čo všetko je v ponuke pre vašich dvojnohých a štvornohých spoločníkov?

Aj keď váš partner, ktorý vás sprevádza, zatiaľ neprepadol čaru golfu, spoločná dovolenka v Korutánsku bude určite stáť za to. Kým jeden z vás skúsi šťastie v golfe, druhý sa môže venovať aktívnym pôžitkom, ako je cyklistika (napr. horská cyklistika, túry na elektrobicykloch atď.), turistika alebo vodné športy (napr. paddleboarding, pádlovanie, jazda na kajaku atď.). V Korutánsku sú vítaní aj vaši štvornohí miláčikovia:  Vstup so psom je povolený na golfových ihriskách Klopeiner See-Südkärnten (poplatok 12 eur), Moosburg-Pörtschach am Wörthersee a Velden-Köstenberg (poplatok po 10 eur), Golfarena Bad Kleinkirchheim a Nassfeld Golf (obe zadarmo). Psy na vôdzke sú vítané aj na 9-jamkovom romantickom ihrisku v GC Klagenfurt-Seltenheim.

Členské prevádzky golfovej karty
Alpe-Adria Golf Card

Korutánsko: Golfové ihrisko Velden Köstenberg, golfové ihrisko Moosburg/Pörtschach, golfový klub GC Klagenfurt-Seltenheim, golfový klub Kärntner GolfClub Dellach, golfový klub Golfclub Schloss Finkenstein, golfové ihrisko Golfanlage Millstätter See, Championplatz Kaiserburg, golfové ihrisko Golfpark Klopeinersee-Südkärnten, golfová akadémia APOS Golfacademy Velden, golfový klub Jaques Lemans Golfclub St. Veit-Längsee, golfové ihrisko Golfanlage Nassfeld Golf
Taliansko: Golf Senza Confini Tarvisio, Golf Club Grado 
Slovinsko: Royal Bled, Golf Arboretum Ljubljana, Golf Livada, Golf Bovec

Viac informácií nájdete na www.korutany.com/golf