Bezstarostná rodinná dovolená v Korutanech:

S aktivitami ve volné přírodě, objevováním nových věcí a mnoha nečekanými zážitky

Se svými dětmi po stopách vlastního „návratu do dětství“

Schovejte se ve velké kupě sena nebo se projděte po zaoblených horských vrcholcích. Sledujte západ slunce nebo si vychutnejte spontánní piknik u jezera. Pozorujte kozorožce a sviště ve volné přírodě nebo jednoduše skočte se zavřenýma očima z lávky do teplého jezera. To vše jsou představy, které vám na tváři vykouzlí úsměv a snad vám připomenou vaše dětství. Krásné zážitky s rodiči, přímý kontakt s přírodou, svět vzhůru nohama a pocit volnosti, který nikdy neskončí. Přesně taková je dovolená v Korutanech. Na slunečném jihu Rakouska, uprostřed autentické přírody s průzračnými jezery a horskou kulisou, která sahá od mírných vrcholků pohoří Nocken až po malebné třítisícovky. Jako doma se na dovolené budete cítit u přátelských hostitelů, kteří se specializují na potřeby velkých i malých návštěvníků. Můžete si vybrat ubytování v malých penzionech, na statku, nebo třeba v osvědčeném rodinném hotelu.

Franz Gerdl
Geschmack der Kindheit - Naturgut Lassen Spass im Heu

Edward Groeger
Familienspass in Kärnten

Během rodinné dovolené v Korutanech zažijete „chuť do života“ všemi smysly. Nejdůležitější jsou přitom společné zážitky a sdílená radost. Spojení hor, nespočtu jezer s teplou vodou a nadprůměrného počtu slunečných hodin nabízí celou škálu možností, u kterých si na své přijdou malí i velcí. 

Nezáleží na tom, jestli půjde o dovolenou u jezera, turistiku, cyklistiku, golf nebo wellness. Všude totiž platí moto „žijte s chutí a uvolněte se“. Je to příjemné vytržení z rutiny všedního dne, který často doprovází zvyšující se dynamika, digitalizace a nejistota. 

Během dovolené platí zvláštní pravidla. Právě ta jsou základem pocitu spokojenosti. Můžete si v klidu vyzkoušet něco nového, například s pramicí prozkoumat jezero, pádlovat v kánoi po řece, pozorovat, jak se na statku dojí krávy nebo vyrábí máslo, vyvažovat rovnováhu při paddleboardingu, skočit dolů ze stromu nebo vstoupit do křišťálově čistého potoka plného ryb. 

Když už mluvíme o rybách - už jste si někdy nějakou sami chytili? V Korutanech k tomu je dostatek příležitostí, například při alpském rybolovu v řece Möll. Setkání se zvířaty mohou být v nejjižnější spolkové zemi Rakouska opravdu zajímavá. Čekají tu na vás také opice, orli, kamzíci, kozorožci, svišti a motýli. 

Edward_Groeger_Kaernten_Werbung
Woerthersee Stand up Paddling

Stand-up paddling

Sam Strauss; © Kärnten Werbung
Geschmack der Kindheit - Brot backen Lesachtal

Franz Gerdl
Geschmack der Kindheit - Fischzucht Prenter

Jak vzniká máslo a sýr? Proč je chlebová kůrka někdy křupavá a někdy úplně měkká? Jak dlouho trvá, než se z jablek vyrobí chutná šťáva? Z jakých bylinek se dá vykouzlit dobrá tvarohová pomazánka? Odkud se bere med? Jedna otázka za druhou! 

Během dovolené v Korutanech se na všechny dozvíte odpověď. Například v bylinkářské vesnici Irschen, při slavnostech medu v Hermagoru, pečení chleba v Lesachtalu, sklizni jablek v Lavanttalu nebo předváděcí sýrárně na farmě Tressdorfer Alm poblíž Hermagoru. To je „návrat do dětství“ zažitý všemi smysly. 

Dalším zpestřením rodinné dovolené v Korutanech mohou být různé památky, kterých můžete s kartou Kärnten Card zdarma navštívit více než sto. Mezi nimi najdete plavbu lodí, lanové dráhy, muzea, aquaparky, vyhlídkové silnice nebo zoo a zvířata. 

Last but not least: pokud budete chtít svou dovolenou v Korutanech uzavřít zkouškou odvahy, můžete se nechat spustit z nejvyšší dřevěné vyhlídkové věže na světě na vrcholu Pyramidenkogel. Všichni ostatní se po pohledu na celé Korutany z výšky 75 metrů mohou dolů svézt zastřešenou skluzavkou nebo výtahem.

Weather today, 22. June 2024