• Korutany Oficiální turistický portál

Logo

Region Mittelkärnten

Centrum vytříbeného vkusu

Centrum vytříbeného vkusu je výsledkem spojení jedinečných surovin. Rozmanitá plodná krajina s talentovanými lidmi, kteří z vlastních zdrojů vytvářejí to nejlepší a předávají své produkty výrobcům a zpracovatelům, aby z nich vykouzlili výjimečné lahůdky - to je jen několik přísad mimořádného úspěchu středních Korutan.

Pro Mittelkärnten je typická krajina s mírnými kopci, malebná města a vesnice a historické umělecké a sakrální stavby. Region je živnou půdou pro gurmány a estéty. Dokonalý prožitek ještě umocňují místní vynikající vína. V regionu Mittelkärnten si na své přijde i ten nejnáročnější labužník. Kromě toho nabízí všechna středokorutanská údolí vlastní regionální kulinářské pochoutky. V Metnitztalu to jsou speciality ze zvěřiny, v Gurktalu vzduchem uzená slanina, k níž se výborně hodí sklenka vína z oblasti v okolí St. Georgen am Längsee, což je největší vinařská obec v Korutanech.   

Aktivní programy v regionu Mittelkärnten

Highlight

Social Hochosterwitz c Gert Steinthaler
Hrad Hochosterwitz

Hrad Hochosterwitz

Hochosterwitz je nejkrásnější a nejimpozantnější hrad v Rakousku. Znají ho i ve Spojených státech, protože tato jedinečná stavba posloužila jako inspirace Walta Disneyho při návrhu zámku pro Popelku. Tato majestátní pevnost se tyčí na 150 metrů vysoké skále a je chráněna mohutnými hradbami a věžemi. Důmyslný obranný systém je ale pouze jeden z důvodů, proč tato nádherná kamenná stavba nikdy nebyla dobyta. Pokud byste hrad chtěli „dobýt“ dnes, bylo by to mnohem snazší. Nejprve projdete 14 masivními branami a pak kopec s hradem bezpečně zdoláte pěšky. Navíc při tom uděláte něco pro své zdraví. Jestli chcete být na vrcholu hory ještě rychleji, nasednete do lanovky knížete Maxe a během minuty už budete stát nahoře. Zde si vychutnáte jedinečný výhled do krajiny.    

Michael Stabentheiner_Region Mittelkärnten
Kärnten Seen-Schleife am Längsee

Kärnten Seen-Schleife

Michael Stabentheiner
Mittelkärnten_Aussichtsweg Althofen

Mittelkärnten

Ubytování v Korutanech - záruka nejlepší ceny!

aktivieren deaktivieren

ZASLAT RYCHLOU POPTÁVKU

Dovolená v Korutanech

Tourismusregion Mittelkärnten GmbH
Unterer Platz 10 | 9300 St. Veit an der Glan
+43 4212 45608
office.tourismus@kaernten-mitte.at | www.mittelkaernten.at